Ljungbyheds Flygklubb Bonnarp 689 B 264 53 Ljungbyhed SWEDEN
Email: info[AT]ljungbyhedsflygklubb.se Tel: +46 (0)435-44 02 89
©2016 Ljungbyheds Flygklubb. webmaster[AT]ljungbyhedsflygklubb.se 

Styrelse- och övriga funktionärer i föreningen Ljungbyheds Flygklubb

Ordföranden: Thomas Kandell Sekreterare: Dag Idoff Kassör: Alicia Wigstöm    Styrelseledamöter Mandatperiod   Ledamot 2021 Mats Karlsson Ledamot 2021 Alicia Wigström Suppleant 2021 Daniel Rehn Suppleant 2021 Richard Nilsson   Revisorer Revisor II 2021 Rigmor Juliusson Revisor suppleant 2021 Jan-Erik Nilsson   Klubbmästare I förening 2021 Daniel Rehn, Curt-Olle Ottosson   Valberedning Valberedare II 2021 Rigmor Juliusson    Sektionsrepresentanter (valda på respektive sektions årsmöten)   Motorflygsektionen I 2021 Torsten Nilsson II 2021 Anders Wallenås III 2021 Jonas Gullstrand IV 2021 Pär Svensson   Segelflygsektionen I 2021 Kay Söderstjerna II 2021 Dag Idoff III 2021 Jim Acketoft IV 2021 Åke Spångberg    Kontakt:  Thomas Kandell:  0705-431064 kandellthomas[at]gmail.com Alicia Wigström 0708-675774 aliciaanna[at]hotmail.com
Styrelse - huvudsektionen

Styrelse, motorflygsektionen:

Ordföranden:  Torsten Nilsson Ledamöter:  Jonas Gullstrand (vice ordföranden) Anders Wallenås (sekreterare) Teddy Papazuglu Joakim Hermansson Pär Svensson Suppleant: Tom Liber (kassör) Björn Knutsson

Styrelse, segelflygsektionen:

Ordföranden: Sara Thuresson Ledamöter: Jim Acketoft Emil Björk Daniel Rehn Jan Lundberg Wilhelm Wendt Mikael Blixt Suppleanter: Åke Spångberg Kay Söderstjerna
©2016 Ljungbyheds Flygklubb

Styrelse- och övriga funktionärer i föreningen

Ljungbyheds Flygklubb

Ordföranden: Thomas Kandell Sekreterare: Dag Idoff Kassör: Alicia Wigstöm    Styrelseledamöter Ledamot Mats Karlsson Ledamot Alicia Wigström Suppleant Daniel Rehn Suppleant Richard Nilsson   Revisorer Revisor II Rigmor Juliusson Revisor suppleant Jan-Erik Nilsson   Klubbmästare I förening Daniel Rehn, Curt-Olle Ottosson   Valberedning Valberedare II Rigmor Juliusson    Sektionsrepresentanter (valda på respektive sektions årsmöten)   Motorflygsektionen I Torsten Nilsson II Anders Wallenås III Jonas Gullstrand IV Pär Svensson   Segelflygsektionen I Kay Söderstjerna II Dag Idoff III Jim Acketoft IV Åke Spångberg    Kontakt:  Thomas Kandell:  0705-431064 kandellthomas[at]gmail.com Alicia Wigström 0708-675774 aliciaanna[at]hotmail.com

Styrelse, motorflygsektionen:

Ordföranden:  Torsten Nilsson Ledamöter:  Jonas Gullstrand (vice ordföranden) Anders Wallenås (sekreterare) Teddy Papazuglu Joakim Hermansson Pär Svensson Suppleant: Tom Liber (kassör) Björn Knutsson

Styrelse, segelflygsektionen:

Ordföranden: Sara Thuresson Ledamöter: Jim Acketoft Emil Björk Daniel Rehn Jan Lundberg Wilhelm Wendt Mikael Blixt Suppleanter: Åke Spångberg Kay Söderstjerna